R3D CRAFT - Yüksek çözünürlüklü standart görünüş! - 1.12<

'Doku Paketleri' forumunda Majoras tarafından 6 Mar 2019 tarihinde açılan konu

?

Paketi beğendiniz mi?

 1. Evet

 2. Hayır

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
 1. Majoras

  Majoras Seviye 1

  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0
  [​IMG]

  Selam Minecraft oyuncuları!
  -
  Bu konumda sizlere pürüzsüzlük konusunda ödün vermeyen ve çok beğendiğim bir doku paketini tanıtacağım. Smooth yani pürüzsüzlük temasında yayınlanan en iyi doku paketi olduğunu düşünüyorum. Nedeni ise sadece pürüzleri azaltılmış, gerçeğe yakın olması değil. Konuya devam ettikçe nedenlerini saymış olacağım .Bir çoğumuzun kullanamayacağı özelliğe sahip olabilir hatta belki de bilmediğimiz özellik bile olabilir.

  [​IMG]

  R3D CRAFT PAKETİ HAKKINDA
  -
  Bu doku paketi shader modu olmadan bile oyuna gerçekçilik havası katıyor iken bir de shader modu ile oynadıktan sonra ise gerçekçilik kavramının tadından yenmiyor. Oyunun standart görünüş paketine dayanarak yapılmış olan bu paket Minecraft'ta eksik kalan gerçeklikleri tam anlamıyla tamamlıyor. Yüksek çözünürlüklü dokular, detaylı şekiller, optimize edilmiş gölgelendirmeler ve ışıklandırmalar. Varsayılan paketin alışılmışık duygusunu kaybetmek istemeyenler ve aynı zamanda ise kalite arayanlar için üretilmiş, kısaca harikalar yaratılmış.

  [​IMG]
  R3D CRAFT + R3D CRAFT Shader Support + Sonic Ether's Unbelievable Shaders

  STANDAR DOKU PAKETİ İLE R3D CRAFT KIYASLAMASI
  -
  "Resmen eski düzeni bozmadan
  reform getirmişler."

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Daha fazla kıyaslama için tıkla.

  EVET GELELİM DİĞER PAKETLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLERİNE!
  -
  R3D CRAFT, sadece yüksek çözünürlüklü olması ile gerçekçiliği desteklemiyor. Shader modu desteği ile normalin daha üstünde gerçeklik elde edilebiliyor. Sadece bu kadar mı? Hayır tabii ki! Topluluk tarafından oluşturulan shader modu ile kullanılan parallax, bump mapping, pom, pbr, dof, specular maps yani gerçekçi doku özellikleri kullanılmıştır. Kısaltılmış isimli olan bu gerçekçi doku özelliklerini şöyle açıklayabiliriz. Güneş ışığının bloğa yansıma yapması, bir bloğa baktığımızda 3-5 blok gerisinin bulanıklaşması yani odaklanma özelliği ve blokların dokuları dümdüz değil de girintili çıkıntılı olması diyebiliriz. Biliyorum görmek için sabırsızlanıyorsunuz fakat gördükten sonra oynamak için kendinizi tutamayacaksınız.

  Size önceden üzücü haberi vereyim. Düşük veya normal sistemli bilgisayarlarda kullanılması önerilmiyor. Sistemi canavar olanlar hadi iyisiniz yine. Daha fazla anlatarak size nasıl görüntü oluştuğunu anlatamam ama görsel ve videolar ile anlatmak istediğimi destekleyebilirim. Haydi geçelim şu efsanevi özelliğe.


  GÖSTER BAKALIM PARALLAX, BUMP MAPPİNG,
  SPECULAR MAPS, POM, PBR, DOF DENİLEN ŞEYLERİ!

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]


  NEREDEN İNDİRECEĞİZ?
  -
  Tüm sistemler çalıştırsın diye her kalite düzeyine bölünmüş indirme linkleri mevcuttur. R3D CRAFT adı altında 3 farklı türde doku paketi vardır bunların farklarını şu resimden görebilirsiniz. Paket 1.12 sürümü ve bu sürüm altındaki her sürümde çalışmaktadır.

  [​IMG]

  Buraya tıklayarak R3D CRAFT doku paketinin tüm indirme linklerine gidebilirsiniz.

  [​IMG]

  PAKET YAPIMCISINDAN BİR NOT!
  -
  " Bu proje şu anlık için beklemeye alındı. Şu anda tam zamanlı bir öğrenciyim, 2020 yılında bitecek olan yüksek lisans olan bilgisayar mühendisliği için çalışıyorum. Ders çalışmadığım zamanlar büyük ihtimalle paket ile ilgileniyorumdur. Destek ve anlayış için herkese teşekkürler. "   

Bu Sayfayı Paylaş

Top