ArcenLauncher
SEN DE ARCENLAUNCHER İNDİR VE 351 KİŞİYE KATIL!

Menü

Assasin's Creed: Odyssey Başlangıç Rehberi

Crake

Sen yokken daha çok sevdim seni ~ ₳Ⱡ
assasin creed 1.jpg

Assasin's Creed Odyssey Başlangıç Rehberi

Merhaba Forum Severler. Bu konumuzda sizlere Assasin's Creed Serilerinin oyunun son oyunu olan Odyssey ile birlikteyiz. Bu oyun tüm platformlarda oynanabilmektedir. Demek istediğim Xbox, Playstation ve Bilgisayar platformlarıdır. Yani söylediğim cihazlar sizlerde varsa bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyunun türü tam olarak aksiyon ve rol yapma oyunudur. Bazı kullanıcılar ise gizlilik oyunu diye de adlandırmaktadır. Ubisoft'un en kaliteli oyunlarından biri olarak geçmektedir. Oyuna ilk başladığınız zamanlarda size biraz karışık gelebilir. Sebebi ise oyunun açık bir dünyada olmasıdır. Daha önce bu oyunu test edenler oyuna çok çabuk alışacaktır ve kolay bir şekilde ilerleyecektir. Bu konuyu okuduğunuza göre oyunu yeni almaya karar vermiş veya yeni başlamış kişilerden birirsiniz. Merak etmeyin sizlere bu oyunu tamamiyle anlatacağım ve önemli yerlere değineceğim.

assasin creed 2.jpg


1) Keşif Modunu Seçin

Origins'te oyunun simgeleri geçmiş serilerde gerçekten başarısızdı. Fakat oyunun bu serisinde Origins gerçekten başarılı bir simge ortaya çıkardı. Oyuna ilk başladığınızda, 2 mod arasında seçim yapmanız gerekecektir. Size seçmenizi tavsiye ettiğim mod ise keşif modudur. Nedeni ise diğer mod olan, rehber modunun sizlere çok karışık bir harita sunmasıdır. Keşif modu ise size temiz ve basit bir harita sunmaktadır. Bu sayede oyuna ilk girişinizde kafa karışıklığı hissetmeyeceksiniz.

Oyunda bulunan ipuçlarını sandığımız çözmek sandığınız gibi zor değildir. Bazen sizlere gitmenizi istediği ve bilinmeyen lokasyonlar söyleyecektir. Bu lokasyonları bulmak sizlerin faydasınadır. Aynı zamanda bu lokasyonlar soru işareti simgesi olarak gözükecektir. Haritada biraz bahsetmek gerekirse harita bildiğiniz Yunanistan haritasıdır. Bu harita oldukça büyük olduğu için ulaşım için bir çok özellik bulunmaktadır. Otomatik olarak koşmak veya atı sürmek istiyorsanız Z tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Eğer haritayı açtıktan sonra işaretlediğiniz bölgeye otomatik olarak gitmek istiyorsanız öncelik olarak Z tuşuna basılı tutun ve ardından E tuşuna basınız. Bu sayede tam olarak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.


2) Silahları ve Zırhları Yükseltin

Silahlar ve zırhlar oyunun en önemli parçalarından bir tanesidir. Bir çok silah çeşidi bulunmatadır. Her silahın farklı bir özelliği vardır. Fakat tüm silahların etkisine aynı diyebiliriz. En sevdiğiniz silah tarzını seçip, oynayabilirsiniz. Bu oyunda kullandığınız alet ve zırhları yükseltmek mümkündür. Bu alet ve zırhları yükseltmek tamamen sizin faydanızadır. Örneğin elinizde 10 seviye bir silahınız var. Bu silahı demircide 15 seviye yapmak için bir miktar para ödemektesiniz. 15 seviye yaptığınız takdirde silahınız daha da güçlenecektir.

Sizlerden aklınızda tutmanızı istediğim bir şey var. Legendary seviyesinde bir zırhın parçasını bulduysanız, diğer tüm parçaları tamamlayana kadar o zırhın seviyesine ulaşamazsınız. Yani tüm zırhlarınızı geliştirmek için o seviyedeki parçaların tamamını bulmanız gerekmektedir.


3) Sparta Tekmesi Kullanın


Açık dünyada olan eşleşme, oyuncuların seviyesine göre yapılmaktadır. Örneğin 10 seviye iseniz 29 seviye bir rakip veya hayvan ile karşılaşamazsınız. Oyun bu konuda gerçekten çok adaletlidir. 10 seviye olduğunuz varsayarsak, karşınıza 9-10-11 seviye hayvanlar veya rakip gelmektedir. Bazı düşmanlar ise elit sınırları içerisinde olacaktır. Bunlara fiziksel hasar vermeniz imkansızdır. Bu tür düşmanları sadece bir yerlerden fırlatarak yok edebilirsiniz. Bu tekme ise bunları yapabilmeniz için vardır. Bu tekmeyi açmanızı öneririm.

4) Suç

İster istemez herhangi bir suç işleyeceksiniz. Sizleri paralı askerler kovalayacaktır. Bu askerleri öldürebilirseniz güzel ödüllerin sahibi olabilirsiniz. Seviyesi düşük olan bir paralı askeri öldürürseniz güzel ipuçlarına sahip olabilirsiniz. Bu şekilde yüksek seviyede olan paralı askerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunu deneyebilmek için öncelikle bir suç işlemeniz gerekiyor. Eğer istereseniz oyunda devam etmeden önce bunu test ederek tam olarak anlatmak istediğimi anlayabilirsiniz.

5) Tarafsız Tarafta Kalın

Bu ne demek mi oluyor ? Hemen sizlere anlatayım. Şehirde bir çok büyük savaşlar oluyor. Yunanistan'ın savaşlarlar dolu bir zamanı olduğu doğrudur. Bu savaşlara istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Fakat tarafsız kalmanız sizlere daha iyi malzeme karşılayacaktır. Kendiniz bir savaş başlatmak istiyorsanız bir isyan çıkarmalı veya şehrin liderini öldürmelisiniz. Burada dikkat etmeniz bir nokta var. Hangi tarafın size daha iyi malzeme verebileceğine bakın ve ona göre hareket edin.

6) Ateşi Kullanın

Oyunda görebileceğiniz bir çok şey yanabilmektedir. Bu sebeple ateş kullanmanızı öneriyorum. Fazla bir hasara sahip olabilmeniz için ateş kullanmalısınız. Eğer kalabalık savaşların veya kavgaların arasında bunu kullanırsanız önemli işlere imza atabilirsiniz. Sebebi ise düşmanlar ateşi gördüğünde hemen tepki gösterecektir. Fakat bu ateş her düşmana aynı etkiyi yaratmaz. Ateşi daha önemli hale getirebilmek için ona ait eşyaları kullanmalısınız. Gemileri yakmak için bile bunu kullanabilirsiniz. Ateşli oklar sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

7) İkaros'u Kullanın

İkaros sizin evcil kartalınızdır. Kartalın en önemli özelliklerinden biri ise size etrafı gözetlemeniz için yardımcı olmasıdır. Bir çok şeyi kartal sayesinde işaretleyip o bölgeye intikal edebilirsiniz. Aynı zamanda düşmanların size kurmuş olduğu tuzakları görebilir ve o tuzağa yakalanmadan düşmanlarınızı öldürebilirsiniz.

5b20e12a61361f2bccaad68c.jpg

Oyun Hakkında Ufak Tüyolar

1-) Aktif Yetenekleri Güçlendirin


Oyunun ilk günlerinde aktif yeteneklerinizi güçlendirmek oldukça güçlüdür. Sparta Kick, Bull Rush yetenekleri başlangıç için en iyi yeteneklerden biridir. Oyunun ilk saatlerinde bu yeteneklerinizi açabilmeniz mümkündür.

Sparta-Kick.png
2-) Bol Bol Vahşi Hayvanları Avlayın

Oyunun en önemli malzemelerinden biri olan Soft Leather oyunun ilerleyen kısımlarında sizlere çok yardımcı olacağı için ve malzemeleri toplayabilmek için her daim vahşi hayvan avlamalısınız. Ne kadar büyük vahşi hayvan avlarsanız o kadar fazla loot elde edebilirsiniz.

Assassins-Creed-Odyssey-Başlangıç-İpuçları-2.png


3-) Tombları Gezin

Sizlere önerdiğim bir şey durum ise tombları gezmenizdir. Gidebileceğiniz tüm tombları gezerek skill puanı kazanabilirsiniz. Bu sayede karakterinize seviye atlatmadan, yeteneklerini açarak karakterinizi daha güçlü hale getirebilirsiniz.

Assassins-Creed-Odyssey-Tombs.png
 
Son düzenleme:

Cir0x

c'est possible d'être à nouveau une bonne personne
Güzel ve başarılı bir konu. Eline, emeğine sağlık. ❤
 
Üst Alt