ArcenLauncher
SEN DE ARCENLAUNCHER İNDİR VE 351 KİŞİYE KATIL!

Menü

Kitap Önerisi-Suç ve Ceza

KaanHamza

Well-known member
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere kitap önerisi ile geldim bu kitabı herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Dostoyevski her yaştan kişinin okuması gereken önemli bir Roman yazarıdır, haydi konumuza geçelim

Yazar Tam Ad: Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Doğum Tarihi: 11 Kasım 1821
Ölüm Tarihi ve Yeri: 9 Şubat 1881 St. Petersburg, Rusya
Sayfa Sayısı: 687

Suç ve Ceza Bilgi:

Dünya klasikleri arasında yer alan bu roman Dostoyevski'nin en uzun ikinci romanıdır. Ruh tahlilleri, cinayet, vicdan azabı, cinayet işleyen insanların davranışları gibi olayları ele alan ve polisiye roman alanında başarılı olan bir eserdir(Bana göre).

Suç ve Ceza Konusu:

Üniversite öğrencisi Rodya Raskolnikov’un tefeci yaşlı bir kadını öldürmesi, öldürürken kimsenin görmemesi nedeniyle tutuklanmaması fakat işlediği cinayetin getirdiği vicdan azabıyla boğuşması olarak anlatılabilir.

Suç ve Ceza Özeti:
1800'lü yıllar Rusya'sının bütün acılarını, yaralarını içinde taşıyan üniversite öğrencisi Raskalnikov fakir ve iyi niyetli bir üniversite öğrencisidir. Maddi imkansızlıklar sonucu eğitimi bırakmak zorunda kalmış, kirasını bile doğru dürüst ödeyemediği pis ve köhne bir odada yaşamaya mecbur kalmıştır.

Maddi olarak çok sıkıştığı anlarda, para edebilecek eşyalarını rehin bıraktığı faizci bir yaşlı kadın, insanların zor durumda kalmalarından yararlanan aşağılık bir insandır. Raskalnikov kadını öldürecek, paralarını alacak, öğrenimini tamamlayıp topluma faydalı bir insan olacaktır. Çünkü Raskalnikov, kendine göre faizci bir kadından çok daha iyidir.

Kitaptan Görsel

suc-ve-ceza-hasan-ali-yucel-klasikleri-kc3826631-1-34e5a2cd66894e23acb7f525cf3c4465.jpg

Arkadaşlar yararlandığım cümleler vardır, umarım hayatınıza bir bilgi daha eklenir

Üst Alt