ArcenLauncher
SEN DE ARCENLAUNCHER İNDİR VE 351 KİŞİYE KATIL!

Menü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IExlusive

Zaman unutturmaz, uyuşturur
Kadim Yetkili
Satıcı
Atroks
 • Nitro Sponsor
knjbNI.png

Minecraft Mod Kurulumu Nasıl Yapılır ?Minecraft 2009 yılında oyun piyasasına giriş yaptığından bu yana oyuncu kitlesini ilerleyen zamanlarda giderek genişletmeye devam ediyor. Minecraft böyle büyük bir başarı sağladığı için indirme sayılarında rekorlara imza atıyor. Oyunun ömrünü uzatan şeylerse, oyun için yapılmış modlardır. Mod yapımcıları, Minecraft için denizdeki kum taneleri kadar mod geliştirebilir. Bende sizler için bu modların nasıl kurulacağını anlatmak istedim. Minecraft açık ve net bir şekilde oyun piyasasına gelmiş geçmiş en iyi hayatta kalma oyunlarından bir tanesidir. 2009 yılında oyun piyasasında adını gösterdiği zaman şuan ki görüntüsünden çok uzak olsa da oyun sevilmişti.

Minecraft'ta mod nasıl yüklenir ?
 • Minecraft mod yükleme işlemi için ilk yapacağımız şey Minecraft Forge isimli programı indirmek olacaktır.
 • İndirme işlemini tamamladıktan sonra "Install Client" seçeneğine tıkladıktan sonra,
 • Başlat tuşuna tıklayıp "%appdata%" yazıp ".minecraft" dosyasının içerisine "mods" isimli bir dosya oluşturduktan sonra,
 • İnternet aracılığıyla herhangi bir mod indirdikten sonra,
 • Sonrasında inen “.jar” uzantılı mod dosyasını “mods” isimli klasörüne attıktan sonra,
 • Minecraft launcher başlatırken versiyon kısmında Forge isimli versiyonu seçtikten sonra,
 • Oyunu açıp keyifle oynayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Minecraft Modları
Optifine Modu:
 • Optifine kullanarak oyunu çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Grafik seçeneklerinin kontrolünü her oyuncu için faydalı olacaktır.

Nerede olduğunuzu gösteren bir harita: Journey Map


 • Minecraft oynayan herkesin, büyük uğraşlar sonucu yaptığı bir evi bulamadığı olmuştur. İşte Journey Map tam olarak burada devreye giriyor. Modun oyuna eklediği interaktif harita sayesinde, nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz. ayrıca daha sonra gitmek istediğiniz noktaları işaretlemeniz de mümkün.
  Üstelik modun getirileri bununla da sınırlı değil: Arkanızda bir düşman olduğu zaman sizi uyarıyor. Oyuna bir de küçük harita ekleyen Journey Map’i buradan indirebilirsiniz.


1464071263_journeymap-mod-3.jpg

Terkedilmiş şehirler: The Lost Cities

 • Minecraft’ın sahip olduğu gerçek hayat hissini yükseltebilecek bir mod olan The Lost Cities, keşif yapmayı seven insanların bayılacağı bir mod. Haritanın rastgele yerlerine uzun zaman önce terkedilmiş imajı çizilen şehirler ekleyen mod, gezilip görülecek bir sürü yeni yer sunuyor.

  Bu şehirler sayesinde oyunun atmosferi biraz felaket sonrası dünyaya bürünüyor. Dilerseniz The Lost Cities’i buradan indirebilirsiniz. Bu arada aklınızda bulunsun, mod Minecraft 1.10, 1.11 ve 1.12 sürümlerini destekliyor.

SAV.PNG

Nether’a alternatif olarak bir cennet: The Aether

 • Minecraft’ın en korkunç yerlerinden biri Nether denilebilir. Oyuncular, normal dünyada bulamayacakları düşmanlarla karşılaşıyorlar. Adeta cehennem denilebilecek Nether’dan sıkılanlar için 1.7.3 sürümüyle uyumlu olan The Aether en iyi modlardan biri.

  The Aether, altından yapılma kanatları olan hayvanların, üzerinde gezilebilen bulutların olduğu bir dünya ekliyor. Ancak aklınızda bulunsun, bu cennet gibi diyarda da size saldıran canlılar bulunuyor. The Aether’i buradan indirebilirsiniz.

Aether-2-Mod-for-Minecraf-3.jpg
İstediğiniz şekillerde bloklar üretmenizi sağlayan Carpenter’s Blocks
 • Bildiğiniz üzere Minecraft’ta bulunan bloklar, yalnızca kare şeklinde oluyor. Carpenter’s Blocks modu size blokları dilediğiniz şekle sokmanıza izin veriyor. Evinize koyduğunuz kapıları, saksıları ve meşalelerin şekilleriyle adeta bir marangoz gibi oynayabiliyorsunuz.

  Bu sayede oyunun sıradanlaşmış yapılarına kendi yorumunuzu eklemeniz mümkün oluyor. Dilerseniz Carpenter’s Blocks modunu buradan indirebilirsiniz.

Slopes-1024x568.png
Oyuna bir sürü devasa hayvan ekleyen LotsOMobs

 • Minecraft 1.8 sürümünde çalışan LotsOMobs modu, oyuna 25’ten fazla hayvanekliyor. Bu hayvanlar arasında balıklar, aslanlar, mamutlar ve dinazorlar gibi oyunun atmosferini doğrudan etkileyecek canlılar bulunuyor.

  Üstelik modla eklenen canlılar avlandığı zaman eşsiz eşyalar kazanılıyor. Bu eşyalar sonrasında farklı tarifleri uygulamak için kullanılabiliyor. Bu sayede oyunun kökeninde bulunan “keşfetme hissiyatı” daha da heyecanlı bir hale geliyor. LotsOMobs modunu buradan indirip, oyununuza ekleyebilirsiniz.


Animal.PNG


Bildiğiniz üzere Minecraft zaman geçse de popülerliğini koruyabiliyor ve sıkça izlenen bir oyun. Modları kullanarak eğlenceyi daha da artırmak için çevrimiçi oynamayı da seçebilirsiniz. Listemizde bulunan bazı modları kullanan türk serverlar kolaylıkla bulunabiliyor.

Minecraft için yapılmış en iyi modlara yer verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Bir daha ki mod tanıtım konuların da görüşmek üzere hoşçakalın.
Sıra sıra odalar,

Birbirini kovalar.Şair burada ne demek istemiş. Bilmeceyi tahmin edin birbirinden farklı sürprizlere sahip olun.

DipNot:
Bulduğunuz tahminleri Özel Mesaj yoluyla iletin.
 

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt