ArcenLauncher
SENDE ARCENLAUNCHER İNDİR VE 0 KİŞİYE KATIL!

Menü

Minecraft Minecraft'a yeni eklenecek olan mob Axolotl nedir ? - Minecraft 1.17 Caves and Cliffs Güncellemesi

Citrus

Kadim Yetkili
Kadim Yetkili
Arcenia
Atroks
  • Nitro Takviyesi
Axolotl, 1.17 "Caves and Cliffs" güncellemesinde duyurulan tarafsız moblardan biri. Bu mob 3 Ekim 2020'de Minecraft Live 2020'de duyuruldu.

Axolotl Hakkında
Axolotl, diğer moblara ve eğer oyuncu tarafından saldırıya uğrarsa oyuncuya da saldıran tarafsız bir mobdur. Axolotl su kovası ile sağ tıklanarak alınabilir. Axolotl, Meksika da gerçek olan neredeyse soyu tükenmiş neotenik semenderlere dikkat çekilmek için eklenmiştir.

Hareket Tarzı ve Davranışları
Axolotl, Lush Caves biyomunda ortaya çıkan tarafsız bir mobdur. Axolotl balıkları, (belki) mürekkep balığı/parlayan mürekkep balığı ile avlanır. Oyuncular tarafından saldırıya uğrarlarsa onlara da saldırırlar. Oyuncu tarafından bir kova ile Axolotl alınırsa, teknik olarak oyuncu tarafından evcilleştirilmiş olur. Bunu yaptıktan sonra, onları süs olarak havuzunuzda veya Boğulanlar, Muhafızlar ve Yaşlı Muhafızlarla savaşmak için yanınızda götürebilirsiniz. Oyuncu ile yüzerken, Axolotl'un etraftaki balıklar yüzünden dikkati dağılabilir ve çok uzaklaşmaya başlarsa oyuncuya geri dönmeyebilir. Oyuncu bir kova ile Axolotl yakalayınca büyük olasılıkla "Taktiksel Balıkçılık" gibi bir başarı elde edebilir. Saldırıya uğradığında, Axolotl kısa bir süre yalnız kalmak ve sağlığına kavuşmak için ölü taklidi yapar.

Can Puanı: Belirsiz
Davranış: Tarafsız
Saldırı Gücü: Belirsiz
Düşürdüğü Eşyalar: Belirsiz
İlk Görünüm: Minecraft 1.17
Deneyim Puanı: Belirsiz
Teknik İsmi: minecraft:axolotl

Ah, olamaz! Bu konunun da sonuna geldik.
Daha fazla bu gibi işe yarar konular ve bilgilendirici konular için Minecraft Türkiye forumumuzu takip etmeyi unutma!
Konuyu beğenerek bana destek olabilir, yorum yaparak da fikrini belirtebilirsin!

Son düzenleme: