ArcenLauncher
SEN DE ARCENLAUNCHER İNDİR VE 351 KİŞİYE KATIL!

Menü

Minecraft Türkiye Portal

Axolotl, 1.17 "Caves and Cliffs" güncellemesinde duyurulan tarafsız moblardan biri. Bu mob 3 Ekim 2020'de Minecraft Live 2020'de duyuruldu.

Axolotl Hakkında
Axolotl, diğer moblara ve eğer oyuncu tarafından saldırıya uğrarsa oyuncuya da saldıran tarafsız bir mobdur. Axolotl su kovası ile sağ tıklanarak alınabilir. Axolotl, Meksika da gerçek olan neredeyse soyu tükenmiş neotenik semenderlere dikkat çekilmek için eklenmiştir.

Hareket Tarzı ve Davranışları
Axolotl, Lush Caves biyomunda ortaya çıkan tarafsız bir mobdur. Axolotl balıkları, (belki) mürekkep balığı/parlayan mürekkep balığı ile avlanır. Oyuncular tarafından saldırıya uğrarlarsa onlara da saldırırlar. Oyuncu tarafından bir kova ile Axolotl alınırsa, teknik olarak oyuncu tarafından evcilleştirilmiş olur. Bunu yaptıktan sonra, onları süs olarak...
Warden, 1.17 "Caves and Cliffs" güncellemesinde duyurulan düşman bir yaratıktır. Bu mob 3 Ekim 2020'de Minecraft Live 2020'de duyuruldu.


Hareket Tarzı ve Davranışları
Warden, oyuna eklenen ilk kör yaratıktır. Oyuncu hareketi algıladığında saldıracak ve bloklara çarpan kartopu gibi gürültü kaynaklarını takip edecektir. Görünüşe göre gürültü tespit eden "skulk" blokları sayesinde sesleri takip edebiliyor.

Bir Warden ile savaşmaktan kaçınmak için kullanılacak en iyi savunma, dikkatini dağıtmak için gizlice yaklaşmak ve kartopu gibi fırlatılabilir eşyalar ile dikkatini başka yöne çekmektir.

Saldırıya uğradığında daha hızlı hareket etmeye başlıyor. Aynı zamanda Minecraft'taki en güçlü yaratıklardan biri! Tamamen netherite setiniz olsa bile sizi iki...
logo.png

MİNECRAFTA EKLENECEK MOB OYLAMASINI KİM KAZANDI?

03.09.2020 Tarihinde olan Minecraft Live yayınında 3 farklı mob izleyicilere, oyunculara sunuldu. Twitter üzerinden yapılan bu oylamada İcelogger, Mooblom ve GlowSquid olmak üzere yapılan oylamada kafaya kafaya giden İcelogger ve GlowSquid rekabetinde kazanan GlowSquid oldu.

1601804771595.png


GLOWSQUİD

glowsquid.png

GlowSquid ilk başta Minecraft Earth'de bulunmuştur. Kalamar türünde olan bu canlı, kalamardan farklı olan en belirgin özelliklerinden...
27 Eyl
Minecraft Minecraft - Mod Kurulumu Nasıl Yapılır ?
knjbNI.png

Minecraft Mod Kurulumu Nasıl Yapılır ?


Minecraft 2009 yılında oyun piyasasına giriş yaptığından bu yana oyuncu kitlesini ilerleyen zamanlarda giderek genişletmeye devam ediyor. Minecraft böyle büyük bir başarı sağladığı için indirme sayılarında rekorlara imza atıyor. Oyunun ömrünü uzatan şeylerse, oyun için yapılmış modlardır. Mod yapımcıları, Minecraft için denizdeki kum taneleri kadar mod geliştirebilir. Bende sizler için bu modların nasıl kurulacağını anlatmak istedim. Minecraft açık ve net bir şekilde oyun piyasasına gelmiş geçmiş en iyi hayatta kalma oyunlarından bir tanesidir. 2009 yılında oyun piyasasında adını gösterdiği zaman şuan ki görüntüsünden çok uzak olsa da oyun sevilmişti.

Minecraft'ta mod nasıl yüklenir ?
  • Minecraft mod yükleme işlemi için ilk yapacağımız şey Minecraft...
Üst Alt